Mühendislik Fakültesi

Stajlar

Yaz Stajı Bilgileri

İzmir Ekonomi Üniversitesi, Mühendislik Fakültesi olarak öğrencilerimizin, ikinci ve üçüncü sınıf sonrası olmak üzere, öğrenim programları sırasında iki kez staj yapmalarına fırsat tanıyoruz. Stajlar ile öğrencilerin, derslerde öğrendikleri teorik bilgilerin uygulama alanlarını görmelerini, bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, gıda mühendisliği, inşaat mühendisliği ve endüstri mühendisliğini yakınen tanımalarını ve mezuniyet öncesi edindikleri tecrübe ile iş hayatına daha donanımlı çıkmalarını amaçlıyoruz. Bunun sonucu olarak, öğrencilerimizin staj süresince sözlü ve yazılı iletisim konusunda birçok kazanımlar elde ettiklerini ve iş dünyasindaki kişiler ile profesyonel , bağlantılar geliştirdiklerini gözlemliyoruz. Hatta, birçok öğrencimiz staj yaptıkları bu şirketlerden, üniversiteden henüz mezun olmadan iş teklifi alıyor.

Her öğrencinin onlara sağladığımız bu staj deneyiminden en iyi şekilde faydalanmasını hedefliyoruz. Bu amacla, her bölümden üç öğretim üyesinden oluşan gruplarımız, staj ile ilgili danışmanlık ve koordinatörlük işlerini yürütüyor. Sene içerisinde düzenlediğimiz toplantı ve panellerle, öğrencilerimizin staj konusunda bilinçlenmelerini ve stajlarından en çok kazanımı elde etmelerini sağlıyoruz. Ayrıca, endüstriden çesitli şirketlerle işbirliği içerisinde olup, değişik şirket ve sektörlerde staj imkanları sunuyoruz.

Öğrencilerimiz, ilgi alanlarına göre çok geniş bir yelpazede sıralanabilecek sektör ve şirketlerde staj yapma imkanını bulabiliyorlar. Geçmiş senelerde staj yapılan sektörlerin yüzdelerini özetleyen grafikte görüldüğü gibi, bu sektörler; imalat, sağlık hizmetleri, telekomunikasyon, inşaat ve savunma sanayi gibi alanlarda çesitlilik arzediyor. Arçelik, Beko, Coca Cola, Doğadan, MAN, Merrill-Lynch, Procter and Gamble, Renault, Tepe Knauf, Tofaş, Toyota, Türksat, Unilever, Ülker, Vestel gibi büyük kuruluşlarda staj yaparak, yine bu ve benzeri saygın şirketlerde mezuniyet sonrasında hemen göreve başlayan birçok öğrencimiz var.

Bilgisayar Mühendisliği Koordinatörleri:

Elektrik-Elektronik Mühendisliği Koordinatörleri:

Endüstri Mühendisliği Koordinatörleri:

Yazılım Mühendisliği Koordinatörleri:

Gıda Mühendisliği Koordinatörleri:

İnşaat Mühendisliği Koordinatörleri:

 

Stajlar hakkında detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.

 

Haberler