Faculty of Engineering

SOCIAL MEDIA

İEÜ - UM Ortak Diploma Anlaşması

Sevgili öğrencilerimiz,

 

İzmir Ekonomi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi ve University of Missouri Columbia arasında 2019 yılında çift diploma program anlaşması imzalanmıştır.

 

2019 yılından itibaren Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği ve Elektrik Elektronik Mühendisliği, 2022 yılından itibaren İnşaat Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Biyomedikal Mühendisliği, Genetik ve Biyomühendislik, Havacılık ve Uzay Mühendisliği ve Mekatronik Mühendisliği bölümü öğrencilerimizin yararlanabileceği bu anlaşma kısaca aşağıdaki gibidir.  

 

Programa başvuru kabul edilen öğrenciler, program kapsamında ilk 3 yılı İEÜ'de bitirdikten sonra 2 yıl University of Missouri Columbia'da (UoM) eğitimine devam ederek, İEÜ'den lisans, UoM'den de yüksek lisans diploması alabilmektedir. Bununla birlikte bu programdan mezun olan öğrenciler OPT ile ABD de 2 yıl çalışma iznine alabilmektedirler.

 

Programa başvurabilmek için, ilgili mühendislik programının ilk 3 sınıf derslerini eksiksiz şekilde tamamlanmış ve belirli bir ortalamanın tutturulmuş olmaları gereklidir (bölümlere göre değişkenlik göstermektedir). Bunun yanında bir İngilizce yeterlilik sınavına girmek ve belirli bir puan almak zorundadırlar (TOEFL 550 veya IBT 79 veya IELTS 6.5).

 

Bölümlerinizin karşılığı olan programlar hakkında bilgi almak için "https://engineering.missouri.edu/" adresindeki "academics" linkine tıklayabilirsiniz.

 

Başvuru koşullarını sağlayan öğrencilerimiz, periyodik olarak Dekanlık tarafından gönderilen gelen çağrıyla birlikte Fakülte sekreterliğine başvurabilirler.

 

 
Saygılarımızla,
Mühendislik Fakültesi Dekanlığı

SOCIAL MEDIA

NEWS |ALL NEWS

Izmir University of Economics
is an establishment of
izto logo
Izmir Chamber of Commerce Health and Education Foundation.
ieu logo

Sakarya Street No:156
35330 Balçova - İzmir / Turkey

kampus izmir

Follow Us

İEU © All rights reserved.