Mühendislik Fakültesi

SOSYAL MEDYA

Fakülte

 

İzmir Ekonomi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi ailesine yeni katılan sevgili öğrencimiz,

 

 

Hayatınızın en önemli kararlarından birini verip iyi bir meslek sahibi olmak için seçtiğiniz fakültemizde, sizi çok heyecanlı ve keyifli bir 4 yıllık birliktelik bekliyor olacak. Fakültemizde sizleri mezuniyet sonrası çalışma hayatına hazırlayacak mükemmel kariyerlere sahip öğretim üyesi kadrosu, son teknolojiyle donatılmış laboratuvarlar ve güncel hayata uyarlanmış eğitici bir ders programı bekliyor olacak. Elde etmiş olduğunuz bu fırsatı birlikte iyi değerlendirip, öncelikle kendinize ve ailenize dolayısıyla da ülkemize ve dünyaya iz bırakacak bir mühendis olmanız için tüm imkânlarımızı size sunacağız. Bu vesileyle size fakülte olarak hoş geldiniz der, başarılı ve mutlu bir eğitim hayatı dileriz.

 

Saygılarımızla,

İzmir Ekonomi Üniversitesi

Mühendislik Fakültesi Dekanlığı


Değerli Mühendislik Fakültesi Öğrencilerimiz,

 

Mesajımıza 2020-2021 öğretim yılı bahar döneminin hepimize umut veren, sağlıklı ve başarılı bir dönem olması dileklerimizi ileterek başlamak istiyoruz.

2020-2021 öğretim yılı bahar döneminde fakülte olarak derslerimiz (Resmi makamlardan aksi durum belirtilmediği sürece) çevrim içi olarak devam edecektir. Bununla birlikte aşağıda bağlantıda listelenen derslerimizin uygulamaları kampüsümüzde belirlenen zamanlarda yüz yüze (çevrim içi ile senkronize olarak) yapılabilecektir ve katılım zorunlu DEĞİLDİR. Katılım için öğrenci sayısı sınırlıdır ve HES KODU zorunludur, ayrıca dönem başında ilgili öğretim üyesine mesaj atıp istek belirtilmeli ve onay alınmalıdır.

İlgili dersleri alan öğrenciler, soruları ve zamanlama için ilgili dersin öğretim üyesiyle iletişime geçebilir.

Saygılarımızla,

Mühendislik Fakültesi Dekanlığı

2020-2021 Bahar Dönemi Yüz Yüze Yapılacak Uygulama Dersleri

 

Dear Engineering students,

We would like to start this message by extending our wishes to all of you that 2020-21 spring semester will be a hope-inspring, healthy and successfull semester for all of us.

Unless stated otherwise by the officials, all courses of our Faculty will be conducted online in 2020-21 spring semester. However, practical hours of some of our courses, whose list can be found link below, will also be conducted face-to-face in our campus, in alignment with the online lectures. Attendance to these face-to-face lectures is encouraged but NOT MANDATORY. There will be a limit of students that can attend these lectures and HES CODE submission is compulsory. You must inform your lecturer at the beginning of the semester if you would like to attend these face-to-face practical hours.

Please do not hesitate to contact your lecturers for more detailed information such as the timing of the lectures.

Kind regards,

Dean’s Office

2020-2021 Spring Semester Face-to-Face Practical Hours


 

Sevgili öğrencilerimiz,

 

Pandemi dolayısıyla geçtiğimiz sene başvuru kabul edemediğimiz University of Missouri 3+2 programımızın bu sene itibariyle tekrar aktif hale geldiğini belirtmekten mutluluk duyarız.

 

Program kapsamında ilk 3 yılı İEÜ'de okuyan öğrenciler daha sonra 2 yıl da University of Missouri'de (UoM) eğitim alarak İEÜ'den lisans, UoM'den de yüksek lisans diploması alabileceklerdir. Programa başvurabilmek için okuduğunuz Mühendislik programında ilk 3 sınıf derslerini eksiksiz şekilde tamamlamış olmanız gerekmektedir. Ayrıca İngilizce dil sınavı puanınızın da olması gerekmektedir (TOEFL 550 veya IBT 79 veya IELTS 6.5). Bölümlerinizin karşılığı olan programlar hakkında bilgi almak için "https://engineering.missouri.edu/" adresindeki "academics" linkine tıklayabilirsiniz. IEU'de aldığınız burslar UoM'de geçerli değildir, eğitim ücretini ödemeniz gerekmektedir. Ancak ortalaması 3.7 ve üzerinde olan öğrencilere ders başına $1000 burs verilecektir. Başvuru yapabilmek için dil puanınızı gösteren belgeyi, transkriptinizi ve imzalı dilekçenizi fakülte sekreterimiz Ebru Yılmaz'a en geç 15 Nisan 2021 tarihine kadar teslim etmeniz gerekmektedir. Daha ayrıntılı bilgi için dekan yardımcımız Doç.Dr. Görkem Üçtuğ ile temasa geçebilirsiniz (gorkem.uctug@ieu.edu.tr).

 

Sağlıklı günler dileriz.

 

Mühendislik Fakültesi Dekanlığı

SOSYAL MEDYA