Bizi takip edin
|
EN

Mühendislik Fakültesi

SOSYAL MEDYA

Sıkça Sorulan Sorular

University of Missouri için Sıkça Sorulan Sorular


İlk aşamada Elektrik-Elektronik, Yazılım ve Bilgisayar Mühendislikleri için anlaşma yapıldı ama Missouri Üniversitesi ile İEÜ Mühendislik Fakültesinde yer alan ortak programlar incelendiğinde Biyomedikal Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği alanlarındaki öğrencilerimiz de programdan yararlanabilirler. 

Hayır. Belirli koşulların sağlanması gerekiyor. Öğrencilerin ilk 3 sınıfı eksiksiz biçimde İEÜ'de tamamlamaları ve not ortalamalarının da 4.00 üzerinden en az 2.50 olması gerekiyor.

Yukarıda belirtilen koşullara ilave olarak öğrencilerin İngilizce seviyeleri belgelemeleri gerekiyor. Hangi sınavdan hangi puanın alınması gerektiği bilgisine şu linkten ulaşılabilir: https://gradschool.missouri.edu/admissions/eligibility-process/international-applicants/

Yıllık eğitim ücreti her sene değişmektedir. Ancak başarılı ve 3.70 ortalama tutturan öğrenciler, aldıkları her ders başına 1000USD'lik bir burs alabileceklerdir. Öğrenciler University of Missouri'ye kabul edildikten sonra İEÜ'ye herhangi bir ücret ödemiyorlar. University of Missouri ücretleri için linkte yer alan bağlantıyı inceleyebilirsiniz. İEÜ'de alınan burslar University of Missouri'de geçerli değildir.

Ücretler ve burslarla ilgili bilgilere şu linkten ulaşabilirsiniz:   https://admissions.missouri.edu/international-students/international-costs-scholarships/ 

Bölümler için kontenjan vardır, her bölümden en çok 5 öğrenci programa katılabilir. (Bu kontenjan her yıl yapılacak incelemeye göre değişiklik gösterebilir)

Hayır, ABD'deki eğitim boyunca öğrenci ile İEÜ'nün birbirlerine karşılıklı olarak herhangi bir yükümlülüğü bulunmuyor.

Öğrencilerimiz eğitimlerinin 3 senesini İEÜ'de, 2 senesini de University of y tamamladıktan sonra İEÜ'den lisans, UM'den de yüksek lisans diploması alarak çift diploma sahibi oluyorlar. Normal koşullarda 6 sene sürecek bu eğitim, İEÜ-UM işbirliği sayesinde 5 seneye iniyor. 

Yüksek lisansını University of Missouri'de tamamlayan öğrenciler bu tarihten itibaren 2 yıllık OPT (çalışma ve oturma) vizesi alabiliyorlar.

SOSYAL MEDYA

İzmir Ekonomi Üniversitesi
izto logo
İzmir Ticaret Odası Eğitim ve Sağlık Vakfı
kuruluşudur.
ieu logo

Sakarya Caddesi No:156
35330 Balçova - İzmir / TÜRKİYE

kampus izmir

Bizi Takip edin

İEU © Tüm hakları saklıdır.