Bizi takip edin
|
EN

Mühendislik Fakültesi

SOSYAL MEDYA

FENG 497 - Graduation Project

Sayın Mühendislik Fakültesi öğretim kadrosu ve sevgili öğrenciler,

 

2024-25 Akademik Yılından geçerli olacak üzere FENG 497 dersinin formatında değişikliklere gidilmiştir. FENG 497 kapsamında, en az 3 farklı bölümün öğrencilerinden oluşan çok disiplinli takımlar fakülte tarafından rastgele biçimde oluşturulacak ve bütün takımlar aynı proje konusu üzerinde çalışacak, bir rapor hazırlayacak ve sunum yapacaktır. Ders kapsamında asenkron konu anlatımı ve ara sınav uygulaması devam edecektir.

 

FENG 498 dersinde ise öğrenciler ister çok disiplinli, ister tek disiplinli takımlarda bölüm öğretim elemanları danışmanlığında tek dönemlik projeler gerçekleştireceklerdir.

 

Bilgilerinize duyurulur.

 

Doç.Dr. F. Görkem Üçtuğ

Ders Koordinatörü

 


 

Sevgili öğrenciler,

Bu duyuru, FENG 497 dersinin dönem boyunca nasıl ilerleyeceği hakkında sizi bilgilendirmek amacıyla yazılmıştır. Proje seçimi, ders içeriği, ara sınav, belge formatları vb. hakkında bilgilere aşağıda ulaşabilirsiniz. 

 

• Proje konusu seçim listesine aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1UoptVQLiLLlXvWge7NN8X68PVX-h9tC8pBxaxjTTErM/edit#gid=0

 

• Lütfen ilginizi çeken proje konularına sahip öğretim üyeleriyle mümkün olan en kısa sürede iletişime geçin. Bir öğretim üyesi size grubuna almayı kabul ettiğinie, lütfen adınızı google sheet dosyasına eklediğinden emin olun. Proje konusu seçimi için son tarih 13 Ekim'dir. Bu tarihe kadar adı bu google sheet dosyasında görünmeyen öğrenciler geri kalan projelere rastgele biçimde atanacaktır.

 

• Gruplar belirlendikten sonra, OASIS/Blackboard üzerinde bireysel bölümler oluşturulacak ve proje danışmanınızın bölümüne yeniden atanacaksınız.

 

• Her proje grubunun kampüste haftada bir kez buluşması ve her toplantıdan sonra haftalık bir toplantı raporu hazırlaması gerekmektedir. Haftalık raporun formatına ders web sayfasından ulaşabilirsiniz. Dönem boyunca en az 10 haftalık rapor hazırlanmalıdır. Haftalık raporlar tüm katılımcılar tarafından imzalanmalıdır.

 

• Haftalık toplantılar aşağıdaki durumlarda çevrimiçi olarak gerçekleşebilir:

     o Proje danışmanının tıbbi bir durum veya konferans nedeniyle uygun olmaması

     o Öğrencilerin tıbbi bir durum nedeniyle uygun olmaması

     o Toplantı gününün ulusal bir tatil (örneğin, 1 Ocak veya 29 Ekim) ile çakışması

 

• Bir öğrenci aşağıdaki durumlarda haftalık toplantılara birebir katılmak yerine çevrimiçi olarak katılabilir:

    o Bu dönem aldığı tüm dersler çevrimiçi ise ve

    o Öğrencinin resmi ikametgahı İzmir dışındaysa (her iki koşul da resmi olarak belgelenmelidir)

 

• Dersler Cumartesi günleri olarak görünse de, FENG 497'nin bir parçası olarak yüz yüze veya çevrimiçi dersler yoktur. FENG 497'deki tüm içerik zaten YouTube videoları olarak mevcuttur ve bu videoların bağlantıları ders web sayfasının alt kısmında bulunmaktadır.

 

• Dönemin sonunda FENG 497 dersinin bir ara sınavı olacaktır. Ara sınavın kesin tarihi ve saati daha sonra duyurulacaktır. Ara sınav yüz yüze, çoktan seçmeli formatında olacaktır. Ders web sayfasında listelenen tüm konulardan sorumlu olacaksınız ("Grant Applications" ile başlayıp "How to Perform a Feasibility Assessment" ile bitirerek).

 

• Her grup, 17 Kasım'a kadar bir proje önerisi (proposal) sunmalıdır. Dosyanın formatına ders web sayfasından ulaşabilirsiniz.

 

• Her grup, dönemin sonunda bir nihai rapor sunacak ve bir sunum yapacaktır. Nihai raporun formatına ders web sayfasından ulaşabilirsiniz. Sunumlar için katı bir format yoktur. Sunumlar yüz yüze kampüste gerçekleşecektir.

 

• Notlandırma formatı (ve OASIS karşılığı) şu şekildedir:

    o Haftalık toplantılar (katılım): %10

    o Bireysel öğrenci performansı (laboratuvar/uygulama): %40

    o Proposal (ödev): %10

    o Sunum (jüri/sunum): %10

    o Proje raporu (proje): %20

    o Ara sınav (ara sınav): %10

 

• Bir grupta bulunan öğrencilerin haftalık toplantı, performans, sunum ve ara sınav notları farklı olabilir. Gruptaki tüm öğrencilerin proposal ve proje raporu notları ise aynı olacaktır.

 

Aklınıza takılan diğer sorular için ders koordinatörü Doç. Dr. Fehmi Görkem Üçtuğ ile irtibata geçebilirsiniz.

 

Please find the formats for the "Proposal" and "Report" documents regarding the FENG 497 course in the links below.

 

SOSYAL MEDYA

İzmir Ekonomi Üniversitesi
izto logo
İzmir Ticaret Odası Eğitim ve Sağlık Vakfı
kuruluşudur.
ieu logo

Sakarya Caddesi No:156
35330 Balçova - İzmir / TÜRKİYE

kampus izmir

Bizi Takip edin

İEU © Tüm hakları saklıdır.